Jak wybrać odpowiednie drzwi prysznicowe – prosty sposób

drzwi prysznicowe

Instalacja drzwi prysznicowych to jedno z najtrudniejszych zadań w zakresie remontu domu. Trzeba wybrać między dwiema sprzecznymi potrzebami: praktycznością a estetyką. Nie jest to łatwy wybór, ale może okazać się właściwy dla Ciebie. Przeczytaj, aby dowiedzieć się, jak prawidłowo zamontować drzwi prysznicowe, aby pasowały do Twojego domu.

Jaki typ drzwi prysznicowych należy zainstalować?

Zanim przystąpisz do realizacji projektu, musisz zdecydować, jaki typ drzwi prysznicowych chcesz zainstalować. Z jednej strony mamy przestarzałe, proste, jednouchwytowe żeliwne drzwi prysznicowe, które otwierają się i zamykają po delikatnym kliknięciu. Istnieją inne opcje z większą liczbą bajerów i gwizdków, ale dla najbardziej podstawowych kabin prysznicowych są one doskonałym substytutem.

Ważne rzeczy do rozważenia przed podjęciem ostatecznej decyzji

Masz więc przed sobą decyzję do podjęcia. Czy chcesz mieć przestarzałe, proste, jednouchwytowe żeliwne drzwi prysznicowe, które prawdopodobnie zamontowałeś wiele lat temu? A może wolisz współczesne, zaawansowane technologicznie kabiny prysznicowe z przesuwnymi drzwiami szklanymi, które zapewniają bardziej nowoczesny i opływowy wygląd? Jeśli nie jesteś pewien, jaki styl drzwi prysznicowych wybrać, polecamy współczesny design. Takie prysznice są lżejsze i wyposażone w przesuwne szklane drzwi, które otwierają się i zamykają z delikatnym kliknięciem.

Drzwi prysznicowe są dostępne we wszystkich kształtach i rozmiarach

Drzwi prysznicowe są dostępne w wielu różnych stylach i rozmiarach. Kluczem do znalezienia właściwego rozmiaru jest zmierzenie głębokości kabiny prysznicowej i dodanie lub odjęcie odpowiedniej ilości szkła, aby uzyskać odpowiedni rozmiar drzwi. Mniejsze drzwi prysznicowe zazwyczaj najlepiej sprawdzają się w mniejszych łazienkach z ograniczoną ilością miejsca na szafki. Duże drzwi prysznicowe zazwyczaj najlepiej sprawdzają się w większych łazienkach, w których jest więcej wolnego miejsca.