Jak wybrać odpowiednią umywalkę do łazienki?

akcesoria

Nie jest tajemnicą, że duża, piękna umywalka jest jednym z najważniejszych i najbardziej rzucających się w oczy elementów w każdej łazience. To, gdzie umieścisz swoją umywalkę, zależy od tego, ile masz miejsca, czy w łazience znajdują się inne elementy konstrukcyjne, które powinny pozostać ukryte, oraz od tego, ile osób będzie dzielić z Tobą tę przestrzeń. Najważniejsze jest jednak to, aby wybrać umywalkę, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Czy jego wielkość jest odpowiednia do moich potrzeb? Czy chcę mieć wzór, który pasuje do mojego stylu? Czy wystarczy mi wzór utylitarny? Jeśli chcesz nadać swojej łazience ostateczny szlif, sprawdź nasze 5 najlepszych zaleceń dotyczących wyboru odpowiedniej umywalki.

Spraw, by Twoja łazienka stała się wizytówką

Jeśli przebudowujesz istniejącą łazienkę, możesz spróbować dodać wizualne zainteresowanie do przestrzeni, instalując nową umywalkę. Jest to dobry pomysł, jeśli chcesz stworzyć luksusową łazienkę, która będzie się wyróżniać na tle innych. Jednak wybór odpowiedniego rozmiaru zlewu może być trudny. Jeśli przestrzeń jest zbyt duża, będziesz miał do czynienia z ogromną i niezręcznie wyglądającą armaturą. Jeśli przestrzeń jest zbyt mała, duży, masywny zlew trudno będzie wkomponować w wystrój wnętrza. Ważne jest, aby przy wyborze odpowiedniego rozmiaru zlewu wziąć pod uwagę wielkość pomieszczenia.

Wykorzystaj w pełni swoją umywalkę

Aby maksymalnie wykorzystać swoją umywalkę, wybierz wzór, który dobrze komponuje się z całym wystrojem. Zastosowanie jednego koloru lub jednego wzoru na umywalce może sprawić, że będzie ona wyglądała na tanią i niedokończoną. Użycie neutralnego koloru misy i otaczających ją szafek może sprawić, że umywalka nie będzie wyglądać tanio i staroświecko. Unikaj umywalek wykonanych z betonu zbrojonego. Zamiast tego wybierz materiał ceramiczny lub porcelanowy, który nie będzie pękał, trzeszczał ani podrażniał skóry. Ceramika i porcelana mają o wiele bardziej spójną kolorystykę niż beton.