Jak dbać o wystrój łazienki – poradnik dla początkujących

lazienka

Łazienka jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w Twoim domu, a jednak z jakiegoś powodu nie myślimy o niej tak samo, jak o kuchni czy sypialni. Proste ściany, goła podłoga i bardzo słabe oświetlenie to cechy charakterystyczne łazienki. W tym artykule dowiesz się, co sprawia, że łazienka jest miła dla oka i jak dbać o jej wystrój, abyś otrzymywał o wiele więcej komplementów niż kiedyś od teścia.

Co to jest wystrój łazienki?

Łazienka nie służy tylko do porannego mycia twarzy – może być dziełem sztuki, a Ty możesz rozjaśnić nudne pomieszczenie kilkoma pięknymi detalami. Możesz dodać pops koloru do powłóczystej łazienki, zaktualizować sprzęt na starej umywalce lub rozjaśnić przestrzeń za pomocą zabawnej, czarującej zasłony prysznicowej. Jest tak wiele zastosowań dla wystroju łazienki, że będziesz zaskoczony, jak duży wpływ ma on na Twój nastrój.

Jak dbać o wystrój łazienki

Aby dbać o wystrój łazienki, ważne jest, aby wszystko było czyste. Dwa razy dziennie wycieraj blat, armaturę i szafki wilgotną gąbką. Staraj się unikać stosowania środków chemicznych, , możesz też kupić środki czyszczące na bazie wody. Jeśli trudno Ci utrzymać blaty w czystości, możesz kupić samoczyszczące się blaty. Jeśli chodzi o płytki w łazience, nie bój się być kreatywnym. Możesz wybrać wszystko, od standardowych po błyszczące. Możesz także kupić płytki łazienkowe z nadrukiem przypominającym drewno, szkło lub beton. Jeśli masz ambicję, możesz nawet zlecić wykonanie niestandardowych nadruków specjalnie do Twojej łazienki. Jeśli nie jesteś pewien, od czego zacząć, zalecamy najpierw wykonanie próbki.

Używaj kolorów pasujących do wystroju łazienki

Łazienka jest zazwyczaj nudna, więc warto dodać do niej odrobinę koloru, aby ją rozjaśnić. Aby dopasować się do wystroju łazienki, rozważ użycie tych samych kolorów ścian, toalety i podłogi. Na przykład jasnozielona łazienka jest idealna. Możesz również dopasować kolor baterii, ręczników lub zasłony prysznicowej. Jeśli użyjesz jasnych kolorów, z pewnością przyciągniesz do nich wzrok, a w prosty sposób sprawisz, że Twoja łazienka będzie wyglądała na bardziej ożywioną.