Jakiego rodzaju drzwi prysznicowe warto wybrać?

drzwi prysznicowe otwierane

Kabina prysznicowa od lat cieszy się ogromną popularnością. Ceniona jest za zajmowanie niewielkiej przestrzeni w łazience, możliwość szybkiego umycia się, a przede wszystkim za oszczędność pieniędzy, ponieważ prysznic zużywa znacznie mniej wody niż wanna. Niestety pomimo ogromnej popularności kabin prysznicowych nadal wielu użytkowników i chętnych do zakupu nie wie, w jaki sposób powinno się wybierać drzwi prysznicowe. Co więc jest dostępnego na rynku i czym się poszczególne rozwiązania charakteryzują?

Dlaczego rodzaj drzwi jest tak ważny?

Zanim jednak przejdzie się do tego, czym charakteryzują się poszczególne modele drzwi, warto się najpierw zorientować, dlaczego wybranie konkretnego modelu jest w ogóle istotne. Czy nie wystarczy zdecydować się na dowolny model?

prysznic łazienkowy


Jak się okazuje, poszczególne drzwi prysznicowe charakteryzować się mogą niezwykle ważnymi dla użytkownika cechami. Jedne mogą otwierać się szerzej, a inne będą pozostawiały wąskie przejście. Są takie modele, które zajmą wiele miejsca w łazience, jak i również zupełnie na to nie wpłyną. Co więcej, drzwi prysznicowe mogą również różnić się wyglądem, co dla wielu osób jest sprawą nadrzędną.

Jakie są rodzaje drzwi prysznicowych?

Skoro już wiadomo, że konkretne drzwi do prysznica są naprawdę ważne, warto się teraz zastanowić, jakie są dostępne na rynku rozwiązania.
Jednym z ciekawszych modeli jest z całą pewnością wersja skrzydłowa. W tym wypadku kabina wyposażona jest w jedno lub dwa skrzydła, które otwierają się na łazienkę. Zapewnia to niezwykle wygodne wejście do kabiny, lecz jednocześnie zajmuje wiele miejsca w łazience, więc nie jest przeznaczone do tych o mniejszym metrażu.
Inną ciekawą propozycją jest na pewno wersja przesuwana. W tym wypadku drzwi nie otwierają się na łazienkę, lecz poruszają się na specjalnych szynach równolegle do ściany. Jest to rozwiązanie świetne do małych łazienek, w dalszym ciągu zapewniające dobre wejście do kabiny, lecz niestety obarczone problemem w postaci problematycznego i awaryjnego mechanizmu. Szyny wymagają częstego czyszczenia i bywa, że po prostu się zacinają.